Naujienos

LADYFEST VILNIUS'09 ARTĖJA!


Kodėl vienos istorijos vadinamos tiesa, o kitos – nutildomos ar net nepasakojamos? Kokias tikrovės versijas nutyli mūsų dienų patriarchalinė heteronormatyvi kultūra? Kaip sustiprinti ir įgarsinti alternatyvias istorijas, kurios meta iššūkį stereotipams, mitams ir baimėms?
 
Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamas alternatyvus moterų festivalis "Ladyfest Vilnius" pasakoja istoriją apie visame pasaulyje tebesitęsiantį judėjimą už lygias galimybes, merginų ir moterų įgalinimą bei tolerancijos skatinimą. Ladyfest tikslas – kritiškai pažvelgti į vyraujančią lyčių sistemą ir propaguoti lyčių pagrindu diskriminuojamų grupių įgalinimo idėjas, ypač tarp jaunimo. Ladyfest kuria saugią erdvę, kurioje dalyviai ir publika gali ne tik bendrauti ir dalintis savo požiūriais tokiomis temomis kaip seksizmas, lygios teisės, homofobijos įveikimas, žiniasklaidos įtaka, meno vaidmuo, bet ir imtis konkrečių veiksmų ar ieškoti būdų aktualioms problemoms įveikti.
Ladyfest Vilnius – tai atvira „pasidaryk pati“ idėjomis pagrįsta iniciatyva, į kurią gali įsitraukti kiekviena ar kiekvienas, besidomintis festivalio temomis ar turintis pasiūlymų konkrečioms veikloms. Šiemet tapęs programos Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009 dalimi festivalis suteikia dar daugiau galimybių realizuoti savo sumanymus ir idėjas. Iš keleto skirtingų dalių sudarytas renginys naujas istorijas kurs įvairiomis raiškos priemonėmis – muzikos, vizualiųjų menų, diskusijų, kūrybinių dirbtuvių ir žaidimų forma.


Festivalio programa

Balandžio 27 d. 18 val. - Meno parodos "Ką turėčiau daryti, kad vienaragis ateitų ir padėtų man galvą ant kelių?" atidarymas. VDA galerija "Akademija", Pilies g. 44/2.

Gegužės 5 d. 18 val. – Plakatų kūrimas, 18 val. Plakatai „Kur aš ją mačiau: (ne)žymios Lietuvos moterys“ ir "Moterys ir Vienybės medis". Vilniaus dailės akademija.

Gegužės 6 d. 18 val. - "Ad busters": kūno kultas reklamoje. diskusijos ir kūrybinis darbas rengiant reklaminius plakatus, iškabas, vėliavas, „speech burbble“ gaminimas ir klijavimas.

Gegužės 7 d. – Radijo diskusijos įrašymas, 18 val., Radijas “Start fm”, laida “Atviras galas”. "Naujos kartos moterų iniciatyvos" ofisas, Tilto g. 29.

Gegužės 8 d. – Konferencija „Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika“ (Žmogaus teisių centras, Latako g. 3; 13.00-16.30 val.)

Gegužės 9 d. 12 val. – Orientacinis žaidimas – ekskursija "(Ne)Išgalvotos istorijos", Vilniaus miesto viešosios erdvės.
 
Gegužės 9 d. 17 val. - Maisto kūrybinės dirbtuvės, restoranas "Jalta", Vyginto g. 17A/Kęstučio g.

Gegužės 9 d. 20 val. - "Drag king" sesija ir pasirodymas, trumpametražių filmų programa "Fucking different". Soho klubas.

Gegužės 11 d. – Tarptautinis apskritas stalas „Socialinės kritikos gramatika“ (Europos humanitarinis universitetas, Tauro g. 12; 11.00-14.00 val.)

Gegužės 12 d. 20 val. – radijo laidos „Atviras galas“ transliavimas radijo stotyje „Start fm“.

Gegužės 13 d. 17.30 – origamio užsiėmimai, „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ ofisas, Tilto g. 29. 

Gegužės 14 d. 19:30 –  Šokio spektaklis „1Kor 15,53“ ir  merginų grupės spektaklis “Babytės kalendorius” (rež.E.Špejeraitė). Vilniaus dailės akademija.

Gegužės 15 d. 17 val. – tarptautinio alternatyvios kultūros festivalio „Ladyfest Vilnius‘2009” filmų programa „(Ne)Išgirstos istorijos“: „Nutraukiant tylą“ ir „Šeimos diena“. Seansą pristatys Esmeralda Kuliešytė (Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija). „Skalvijos" kino teatras (nemokamas seansas).

Gegužės 16 d. 10 val. – savigynos kursai (veda karatė meistrė L.Laniauskienė), joga (veda S. Banevičiūtė, K.Česonytė), Sereikiškių parkas.

Gegužės 16 d. 20 val. – Koncertas. Groja: Anatomie Bousculaire (Prancūzija), Diva Scarlet (Italija), Iva Nova (Rusija), Zimbabwe (Lietuva). Vieta: Havana Social Club (Šermukšnių g.).
 
DAUGIAU INFORMACIJOS APIE RENGINĮ: www.ladyfest.lt