Naujienos

LADYFEST VILNIUS'09: KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS


Balandžio 27 d. atidarytas "Ladyfest Vilnius’2009" įsibėgėja ir kviečia Jus į tolesnius festivalio renginius. Duris ir langus Jums atveria kūrybinės dirbtuvės, siūlančios išbandyti viską pradedant plakatų "Kur aš ją mačiau arba (ne)žymios Lietuvos moterys" (jau rytoj!) baigiant maisto gaminimo sesijomis bei origamio pamokėlėmis (laukite tęsinio kitą savaitę).

Kas? Kur? Kada? Šią savaitę:

Antadienį, gegužės 5 d. 18 val. Plakatų kūrimo dirbtuvės "Kur aš ją mačiau arba (ne)žymios Lietuvos moterys" (Vilniaus dailės akademija, Posedžių salė (Maironio g. 6)

Plakatuose dalyviai galės įamžinti jų manymu svarbias Lietuvos asmenybes, Lietuvos moterų istorijai svarbias vietas, miesto gatves, skverus. Dirbtuvių metu bus ne tik kuriama, bet ir diskutuojama apie sukurtus plakatus, kuo įamžintos vietos ir moterys yra svarbios kiekvienam iš dalyvių, kodėl įtrauktume jas į „savo“ istorijos vadovėlį. Sukurti plakatai bus iškabinti mieste viso festivalio metu. Pasirink savo (ne)žymią moterį ir sukurk plakatą!

Trečiadienį, gegužės 6 d. 18 val. Ad-buster "Kūno kultas reklamoje" (Vilniaus dailės akademija, Posėdžių salė (Maironio g. 6)

Moterų kūno vaizdiniai reklamoje verčia susimąstyti apie vyraujantį patriarchalinį požiūrį, lyčių stereotipus, pokyčius, kurie įmanomi tik aktyviai priešinantis giliai įsišaknijusiai sistemai. Apie tai diskusijos ir kūrybinis darbas rengiant reklaminius plakatus, iškabas, vėliavas, „speech burbble“ gaminimas ir klijavimas. Sukurti plakatai „atras“ savo vietą reklaminiuose stenduose, miesto reklamos vietoje ir kitos viešose erdvėse.

Ketvirtadienį, gegužės 7 d. 18 val. Radijo laidos "Atviras galas" rengimas (Tilto g. 29-19 - NKMI ofisas)

Radijo laidos rengimo dirbtuvių dalis. Įrašoma diskusija apie festivalį, Lietuvos moterų (ne)matomumo problematiką, patriarchalinės sistemos pasekmes. Taip pat vyks keletas interviu su Lietuvos aktyvistėmis. Įrašai bus naudojami, kuriat radijo “Start FM“ laidos “Atviras galas” transliaciją.

Šeštadienį, gegužės 9 d. 16 val. Maisto kūrybinės dirbtuvės (Restoranas „Jalta“ Vykinto 17A/Kęstučio g.)

Maistas ir maisto gaminimas yra kaip meno terapija: spalvos, faktūros, kompozicija, bendravimas, kvapai. Kūrybinėse dirbtuvėse remsimės vegetarizmo ir ekologinės sąmonės principais, gaminsime meniškus ir valgomus patiekalus. Nepamirštame, kad maisto tikroji vertė atsiranda tik tada, kai ji yra sąjungoje su ragaujančiuoju, todėl po spalvotos mandalos sukūrimo tiesiog kviečiame ją „sunaikinti“.

Daugiau informacijos rasite www.ladyfest.lt

Nekantriai Jūsų laukiame

"Ladyfest Vilnius’2009" komanda