Naujienos

KINO DIRBTUVĖS: "(PER)KURK: MOTERYS LIETUVIŲ KINE"“Kas gi buvo tos lietuvių kino merginos ir moterys?“ – klausia S.Macaitis ir pats atsako:

„Ogi šiaip – ryškių vyrų blankūs šešėliai, dažniausiai tik formaliai primenantys, jog pasaulis, kuris priklauso vyrams, dar ne visa tiesa“.

Ar iš tiesų moterys tik vyrų šešėliai? Kokios moterys yra vaizduojamos lietuvių kine? Kokias jos atlieka funkcijas? Kokius moterų įvaizdžius bei socialinius vaidmenis pateikia lietuviškas kinas? Šie klausimai yra itin svarbūs, siekiant suvokti savo paties tapatumą, tapatumo formavimo šaltinius, kadangi būtent kinas yra tiek kultūros veidrodis bei atspindys, tiek priemonė formuoti pasaulėžiūrą, skleisti patriarchalines idėjas, moterį nustumiančias į aukos scenarijus. Siūlome kritiškai pažvelgti į lietuviško kino paveldą, atsekti su kokiais socialiniais vaidmenimis (didVYRĖS, mūzos, motinos, žmonos, o gal paleistuvės) yra siūloma susitapatinti žiūrovei, bei pateikti savus kūrybiškus sprendimus, kurie leistų atskleisti visapusiškesnį moters kaip asmenybės vaizdą.

Mūsų galutinis tikslas ir susitikimo vieta: Kūrybinės dirbtuvės – stovykla „(PER)KURK: moterys lietuvių kine“, kuri vyks liepos 22-27 dienomis, sodyboje, esančioje Labanoro girioje, Molėtų rajone. Stovykloje bus filmuojamas filmas, vyks diskusijos. Kviečiame registruotis jau dabar, nes vietų skaičius labai ribotas, rašykite info@nkmi.lt. Detalesnė informacija bei stovyklos programa bus pateikta vėliau.

Pasiruošimą stovyklai pradėkime nuo filmų peržiūrų, diskusijų, „minčių liūčių“.

Kitas susitikimas įvyks šį šeštadienį, liepos 10 d. klube „XI 20“ 18 val. (nerandate? Skambinkite +370 676 94903).

Susitikimo programa: filmų R.Banionis „Mano mažytė žmona“ (1984) ir G.Lukšas „Mėnulio Lietuva“ (1999) peržiūros, diskusijos, kritinė filmų analizė bei maistas „Atsinešk pats“.

LAUKIAME VISŲ! (Norintiems vykti į stovyklą, dalyvavimas būtinas:))

Naujos Kartos Moterų Iniciatyvos