Projektai

Alternatyvios kultūros festivalis "Ladyfest Vilnius 2009"


Kodėl vienos istorijos vadinamos tiesa, o kitos – nutildomos ar net nepasakojamos? Kokias tikrovės versijas nutyli mūsų dienų patriarchalinė heteronormatyvi kultūra? Kaip sustiprinti ir įgarsinti alternatyvias istorijas, kurios meta iššūkį stereotipams, mitams ir baimėms?

Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamas alternatyvus moterų festivalis Ladyfest Vilnius pasakoja istoriją apie visame pasaulyje tebesitęsiantį judėjimą už lygias galimybes, merginų ir moterų įgalinimą bei tolerancijos skatinimą. Ladyfest tikslas – kritiškai pažvelgti į vyraujančią lyčių sistemą ir propaguoti lyčių pagrindu diskriminuojamų grupių įgalinimo idėjas, ypač tarp jaunimo. Ladyfest kuria saugią erdvę, kurioje dalyviai ir publika gali ne tik bendrauti ir dalintis savo požiūriais tokiomis temomis kaip seksizmas, lygios teisės, homofobijos įveikimas, žiniasklaidos įtaka, meno vaidmuo, bet ir imtis konkrečių veiksmų ar ieškoti būdų aktualioms problemoms įveikti.

Ladyfest Vilnius – tai atvira „pasidaryk pati“ idėjomis pagrįsta iniciatyva, į kurią gali įsitraukti kiekviena ar kiekvienas, besidomintis festivalio temomis ar turintis pasiūlymų konkrečioms veikloms. Šiemet tapęs programos Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009 dalimi festivalis suteikia dar daugiau galimybių realizuoti savo sumanymus ir idėjas. Iš keleto skirtingų dalių sudarytas renginys naujas istorijas kurs įvairiomis raiškos priemonėmis – muzikos, vizualiųjų menų, diskusijų, kūrybinių dirbtuvių ir žaidimų forma.

Alternatyvios tikrovės versijos, kūrybiškos istorijos interpretacijos ir nutylėtos aplinkybės – visa tai septyniose festivalio „Ladyfest Vilnius‘2009“ dalyse:

PARODA: Lietuvių menininkės Lauros Garbštienės paroda „Ką turėčiau daryti, kad vienaragis ateitų ir padėtų galvą man ant kelių?“ (balandžio 27 d. 18 val. VDA galerija “Akademija”, Pilies g. 44/2).

ATVIROS DISKUSIJOS: Pranešimai ir diskusijos tema „Taisyklės ir išimtys: socialinio marginalumo gramatika“ (gegužės 8 d., 13 val. “Žmogaus teisių namuose“, Latako g. 3).

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: tai dirbtuvėlės, kurių metu dalyviai apmokomi amatų, dalyvauja kūrybiniame procese, dalinasi patirtimi; numatomos drag king, feministinio radijo, savigynos, jogos užsiėmimai, plakatų dirbtuvės „Kur aš ją mačiau: (ne)žymios Lietuvos moterys“ ir kt. (gegužės 4-13 d. Vilniuje).

KONCERTAS: merginų roko grupės Anatomie Bouscoulaire (Prancūzija), Iva Nova (Rusija), Zimbabwe (Lietuva), Madmoiselle Irma (Lietuva), Tytia mina teremina (Lietuva) + DJ Deficitas, Dj Aldona, Dj Sweet flow gegužės 16 d. klube “Havana social club” (Šermukšnių g.4A).

VEIKSMAS: unikali feministinė DIY ekskursija po Vilnių ir orientacinės varžybos mieste gegužės 9 d.

KINAS: filmų programa „(Ne)Išgirstos istorijos“: „Nutraukiant tylą“ ir „Šeimos diena“ kino teatre „Skalvija“, gegužės 15 d. 17 val. “Skalvijoje”.

TEATRAS: Šokio spektaklis „1Kor 15,53“ ir moter “Babytės kalendorius“ (gegužės 14 d. 19:30, VDA gotikinė salė)

Daugiau informacijos: http://www.ladyfest.lt ir info@nkmi.lt


Tai tavo istorija – ateik ir užrašyk!